Preskočiť na obsah
5. apríla 2019

Akčný plán regiónu horná Nitra bude možné pripomienkovať na stretnutiach

Obyvatelia hornej Nitry budú môcť na verejných vypočutiach pripomienkovať Akčný plán transformácie regiónu horná Nitra. Vyplýva to zo šiesteho zasadnutia Pracovnej skupiny pre prípravu a implementáciu Akčného plánu transformácie regiónu horná Nitra. Zorganizoval ho Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

Verejné vypočutia sú naplánované na 26. apríla v Handlovej, 3. mája v Novákoch a 7. mája v Prievidzi.

Na zasadnutí sa rokovalo aj o stave prác na dopracovaní plánu ako aj o tom, že vláda končí s podporou ťažby uhlia prostredníctvom štátnej moci. Zasadnutie bolo pokračovaním predchádzajúcich pracovných stretnutí na príprave Akčného plánu  transformácie regiónu horná Nitra. Podporu ukončenia ťažby uhlia v regióne predstavili zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Akčný plán transformácie regiónu horná Nitra má stanovené štyri hlavné piliere pre transformáciu regiónu horná Nitra. Sú to mobilita a prepojenie regiónu, ekonomika a podnikanie, udržateľné životné prostredie a kvalita života a sociálna infraštruktúra.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim