Preskočiť na obsah
29. marca 2018
CKO

Eurofondy: Navrhnite, ako ich zlepšiť

Máte nápad, ako zlepšiť implementáciu eurofondov na Slovensku? Neváhajte a prihláste ho do EŠIF Idea Hacku. Sekcia Centrálny koordinačný orgán na Úrade podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (CKO ÚPVII) otvára dvere námetom od všetkých bez rozdielu a najlepšie z nich odmení. Témami sú zvyšovanie transparentnosti a zjednodušovanie.

„Otvárame pre občanov, zástupcov samospráv či štátnej správy a každému, kto má záujem, možnosť priamo navrhovať opatrenia a zmeny v implementácii eurofondov,“ uviedol podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši. „Zvolili sme na to kreatívnu a rýchlu formu hackatonu, čo je niečo ako organizovaný brainstorming. Nezaťažené myslenie ľudí zvonka môže ukázať nám, ktorí sa problematikou eurofondov denne zaoberáme, neobvyklý uhol pohľadu a nové riešenia,“ dodal.

Hackatony sa postupne udomácňujú nielen v súkromnom, ale aj vo verejnom sektore, pretože umožňujú v krátkom čase priniesť konkrétne riešenia. Projekt hackatonov na úrade podpredsedu vlády odštartoval v minulom roku súčasný premiér Peter Pellegrini. Na podujatí EŠIF Idea Hack, ktoré sa bude konať 16. mája, sa odprezentujú autori 10 najlepších námetov. Komisia spomedzi nich vyberie troch víťazov, ktorí získajú atraktívne vecné ceny a ich návrhy budú môcť byť zohľadnené pri tvorbe strategických materiálov.

EŠIF Idea Hack realizuje CKO v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou, ktorá svoju spoluprácu na aktivite financuje z operačného programu Výskum a inovácie v rámci projektu inovujme.sk.

Všetky informácie o hackatone

Prihlasovanie je otvorené do 30. apríla 2018.

Námety možno prihlásiť prostredníctvom interaktívneho formulára.

Prípadné otázky adresujte na: metodika.cko@vicepremier.gov.sk

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim