Preskočiť na obsah
28. augusta 2019

Európska komisia začala diskusiu o programe Digitálna Európa. Vyjadriť svoj názor môžete do 25. októbra

Aká by mala byť úloha Európy v prebiehajúcej digitálnej transformácii európskej spoločnosti a hospodárstva? Ako najlepšie zabezpečiť, aby mohli Európania i európske podniky ťažiť z výhod, ktoré digitálne technológie ponúkajú? Európska komisia spustila diskusiu o smerovaní programu Digitálna Európa formou online prieskumu. 

Európska únia zriadila na podporu  digitálnej transformácie európskej spoločnosti
a hospodárstva nový program financovania Digitálna Európa na roky 2021 – 2027. Prostriedky vo výške 9,2 miliardy eur  sú určené na projekty v piatich kľúčových oblasti:

  1. superpočítače
  2. umelá inteligencia
  3. kybernetická bezpečnosť
  4. pokročilé digitálne zručnosti
  5. zabezpečenie širokého využívania digitálnych technológií v celom hospodárstve
    a spoločnosti

Aktuálne Európska komisia plánuje program Digitálnej Európy a začala diskusiu o smerovaní samotného programu na obdobie najbližších dvoch rokov. Cieľom diskusií a konzultácii je získať pohľad účastníkov na samotný program, ako aj na jeho kľúčové oblasti a priority. Svoje pripomienky a návrhy môže vyjadriť každý občan EÚ, verejný, akademický, neziskový sektor i veľké spoločnosti, a to do 25. októbra 2019. Viac informácií o online prieskume.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim