Preskočiť na obsah
15. februára 2019
CKO

Experti zo Slovenska a Česka diskutovali o využívaní eurofondov po roku 2020

V uplynulých dňoch zasadli za okrúhly stôl zástupcovia Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu pod vedením generálnej riaditeľky Denisy Žilákovej s českými partnermi z Národného orgánu pre koordináciu Ministerstva pre miestny rozvoj ČR.

Diskutovali o prioritách pri využívaní európskych fondov po roku 2020 a o návrhu, ako budú v novom programovom období vyzerať operačné programy.

Stretnutie otvoril námestník pre riadenie európskych programov Ministerstva pre miestny rozvoj ČR Zdenĕk Semorád. Priblížil proces českého vyjednávania s Európskou komisiou. O tom, ako proces prípravy nového programového obdobia prebieha na Slovensku informovala Denisa Žiláková. „Slovensko kladie veľký dôraz na správne nastavenie zamerania podpory zo zdrojov Európskej únie. Priority identifikujeme v úzkej spolupráci s príslušnými rezortmi, ako aj so širokým spektrom socioekonomických partnerov,“ uviedla. Českým kolegom tiež vysvetlila, ako ÚPVII tvorí novú partnerskú dohodu či operačné programy. „Našim poslaním je pripraviť kvalitné strategické a programové dokumenty, ktoré prispejú k rozvoju Slovenska a jeho regiónov,“ dodala Denisa Žiláková.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim