Preskočiť na obsah
25. septembra 2018

Generálni riaditelia krajín V4 + 4 rokovali o podobe eurofondov po roku 2020

Medzi ústredné témy diskusií o budúcnosti fondov EÚ patrila na stretnutí zástupcov krajín V4 + 4 potreba ich zjednodušenia a väčšej flexibility.

V dňoch 24. – 25. 9. 2018 sa v rámci slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine uskutočnilo stretnutie generálnych riaditeľov zodpovedných za politiku súdržnosti EÚ z krajín V4 (Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska) a  Bulharska, Chorvátska, Rumunska i Slovinska.

„Potrebujeme diskutovať o kľúčových otázkach pre stanovenie budúcnosti eurofondov po roku 2020. Základná vízia budúcej Európy je na stole. A pre nás, ktorí sú zodpovední za politiku súdržnosti, je úlohou nastaviť fungovanie tejto dôležitej európskej politiky tak, aby priniesla jasný prínos pre rozvoj EÚ,“ uviedla Denisa Žiláková generálna riaditeľka sekcie Centrálny koordinačný orgán.

Nové návrhy legislatívnych predpisov pre fondy EÚ na roky 2021 – 2027  priniesli mnohé oblasti, ktoré si vyžadujú ďalšie rokovania s Európskou komisiou. Jednou z nich je uplatňovanie prístupu orientovaného na výsledky v eurofondoch v budúcom programovom období. Tejto téme bola venovaná prvá časť programu rokovania generálnych riaditeľov. Druhá časť programu bola zameraná na diskusiu k prioritným témam spoločného vyhlásenia k politike súdržnosti EÚ v programovom období 2021 – 2027, o ktorom budú diskutovať ministri krajín V4 + 4 v Bratislave, v dňoch 23. – 24. októbra 2018.

Súčasťou stretnutia generálnych riaditeľov krajín V4 + 4 bola aj prezentácia úspešne realizovaného projektu financovaného z fondov EÚ s programom zameraným na slovenské tradície v regióne Malé Karpaty.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim