Preskočiť na obsah
10. septembra 2019
CKO

Nová hodvábna cesta predstavuje príležitosť v slovensko-čínskych vzťahoch

Budovanie partnerských vzťahov medzi Slovenskom a Čínou, a to najmä prostredníctvom novej hodvábnej cesty, bolo témou konferencie, ktorá sa konala 9. septembra na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Hlavnými spíkrami bol vicerektor Ekonomickej univerzity Boris Mattoš, čínsky veľvyslanec na Slovensku Lin Lin a generálna riaditeľka sekcie Centrálny koordinačný orgán Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Denisa Žiláková.

Denisa Žiláková predstavila širší európsky rozmer hospodárskych vzťahov Slovenska s ázijskou veľmocou. „Hlavný potenciál rozvojovej spolupráce medzi oboma krajinami predstavuje doprava, a to najmä nákladná železničná, pri ktorej sa už overila funkčnosť a spoľahlivosť prekládkových kapacít na východe Slovenska,“ zdôraznila Žiláková. Nová hodvábna cesta tak podľa jej slov predstavuje príležitosť pre dynamický rozvoj vzájomných obchodných vzťahov medzi našimi krajinami.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim