Preskočiť na obsah
2. apríla 2019
CKO

Pracovná skupina na úrade vicepremiéra bude riešiť širokopásmové pripojenie na internet

V Bratislave sa po prvýkrát stretla pracovná skupina, ktorá bude riešiť širokopásmové pripojenie na internet. Okrem iného sa bude zameriavať na to, či sú mestám, obciam, podnikateľom i občanom poskytované kvalitné a efektívne digitálne služby. Pracovnú skupinu vytvoril Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

„Slovensko potrebuje úspešne uchopiť riešenie budovania infraštruktúry broadbandu, ktoré je jednou z kľúčových infraštruktúrnych podmienok pre zabezpečenie inteligentného rastu ekonomiky a spoločnosti Slovenska,“ povedal vedúci ÚPVII Patrik Krauspe. ÚPVII bude na svoje zasadnutie postupne prizývať všetkých dôležitých socioekonomických partnerov, ako aj veľkých a lokálnych poskytovateľov internetu či zástupcov odborných a výskumných inštitúcií.

ÚPVII pripravuje komplexné a konceptuálne riešenie širokopásmového internetu. Zabezpečenie financovania bude prostredníctvom rôznych investičných modelov, ako aj z európskych fondov v programovom období 2021 – 2027.

Primárnym cieľom dnešného stretnutia bolo nastavenie spolupráce jednotlivých ústredných orgánov štátnej správy. Postupne bude pracovná skupina pripravovať podmienky na to, aby mohla podrobne zmapovať pokrytie územia Slovenska vysokorýchlostným internetom až na úroveň adresných bodov. Pripraví tiež nielen koncept prístupu občanov k širokopásmovému pripojeniu v rámci existujúcich štandardov, perspektívne formy infraštruktúry, ale aj koncept stratégie realizácie sietí 5G či pripojenie na internet pri dopravných koridoroch, ako  sú diaľnice, rýchlostné cesty či železničné trate.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim