Preskočiť na obsah
3. apríla 2019

V Bratislave sa stretli experti, hovorili o eurofondoch po roku 2020

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) zorganizoval v rámci slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke ďalšie rokovanie. Experti krajín V4 a Chorvátska, Slovinska, Bulharska a Rumunska na ňom hovorili o príprave eurofondov po roku 2020.

Hlavnou témou diskusie bolo programovanie budúceho obdobia v rokoch 2021 – 2027. Pri jeho príprave sa jedným z hlavných pilierov stáva európsky semester, ktorý poskytuje rámec pre koordináciu hospodárskych politík medzi členskými štátmi Európskej únie. Štátom tiež umožňuje, aby diskutovali o svojich hospodárskych a rozpočtových plánoch. Čo mu však chýba, je regionálny rozmer. Politika súdržnosti je naopak charakteristická silným akcentom na regionálnu a lokálnu úroveň a tá musí zostať základom pri príprave budúcej Partnerskej dohody aj operačných programov.

Na toto stretnutie expertov bude nadväzovať neformálne stretnutie ministrov, ktoré je naplánované na budúci týždeň v Budapešti. Témou budú najmä priority v rámci Viacročného finančného rámca a Strategickej agendy lídrov.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim