Preskočiť na obsah
19. januára 2018

Verejná konzultácia k budúcnosti eurofondov po roku 2020 je otvorená

Európska komisia dňa 10. 1. 2018 otvorila dlho očakávanú verejnú konzultáciu k budúcnosti politiky súdržnosti a jej fondom po roku 2020. Konzultácia je otvorená pre všetkých občanov a subjekty zapojené do prípravy a realizácie politiky súdržnosti EÚ, vrátane prijímateľov podpory z eurofondov.

Verejná konzultácia má formu dotazníka – Verejná konzultácia o fondoch EÚ v oblasti súdržnosti. Európska komisia ponúka jedinečnú príležitosť ovplyvniť diskusiu k návrhom hlavných legislatívnych a strategických dokumentov EÚ pre politiku súdržnosti po roku 2020. Dotazník je dostupný aj v slovenskom jazyku a je ho možné vyplniť v termíne najneskôr do 8. marca 2018.

„Silnejšia Únia musí mať vhodné finančné prostriedky na ďalšiu realizáciu svojich politík. Únia sa za posledné roky zásadne zmenila, pretože sa zmenili výzvy, ktorým čelí. Naša Únia potrebuje rozpočet, ktorý nám pomôže realizovať naše ambície. To sa musí odrážať aj vo viacročnom finančnom rámci na obdobie po roku 2020.“ (Pracovný program Komisie na rok 2018)

Bližšie informácie

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim