Preskočiť na obsah
22. septembra 2020

Otvorená verejná konzultácia týkajúca sa hodnotenia pravidiel EÚ v oblasti štátnej pomoci pre zavádzanie širokopásmových sietí

Európska komisia spustila verejnú konzultáciu  k hodnoteniu  pravidiel Európskej únie  pre zavádzanie širokopásmových sietí, ako jeden zo spôsobov získania názorov verejnosti, aby bolo možné vyhodnotiť účinnosť, efektívnosť, relevantnosť a pridanú hodnotu EÚ, pokiaľ ide o pravidlá štátnej pomoci v oblasti zavádzania širokopásmovej infraštruktúry. Vyjadriť svoj názor tak môžete až do 5. januára 2021.

Zavádzanie širokopásmových sietí – hodnotenie pravidiel EÚ v oblasti štátnej pomoci

Cieľom aktuálne spustenej konzultácie je preskúmať fungovanie pravidiel štátnej pomoci v oblasti zavádzania širokopásmovej infraštruktúry a overenie, do akej miery jednotlivé krajiny stimulovali zavádzanie telekomunikačnej infraštruktúry a prispeli ku konkurencieschopnosti v tomto odvetví. Účelom tejto konzultácie je tiež kontrola, do akej miery pravidlá štátnej pomoci, v oblasti zavádzania širokopásmovej infraštruktúry, reagujú na technologický vývoj, ako aj na sociálno-ekonomické potreby a sú vhodné na splnenie nových strategických cieľov EÚ opísaných v oznámení Formovanie digitálnej budúcnosti Európy.

Zhromaždené názory sa premietnu do hodnotenia pravidiel štátnej pomoci v oblasti zavádzania širokopásmovej infraštruktúry. Výsledok tohto hodnotenia tak poskytne útvarom Komisie základ na posúdenie toho, či sú potrebné konkrétne a jednotné kroky prostredníctvom legislatívnych a nelegislatívnych opatrení.

Online dotazník pre verejnú konzultáciu (slovenská verzia dotazníka je dostupná po výbere slovenského jazyka).

Do verejnej konzultácie je možné sa zapojiť v termíne od 8. septembra 2020 do 5. januára  2021.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim