Preskočiť na obsah
17. septembra 2019

Ako čo najlepšie aplikovať digitálne služby v novom programovom období 2020 – 2027

Ako sa posunúť od bežného spôsobu tvorby elektronických služieb, ako priniesť nové riešenia a vízie do digitalizácie štátu, ako zaviesť do verejnej správy moderné technológie, ktoré bežne využívajú korporácie súkromného sektora boli témy dnešného pracovného stretnutia zástupcov sekcie informatizácie úradu vicepremiéra so zástupcami IT Asociácie Slovenska.

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu aktívne pracuje na príprave nového programového obdobia 2020 – 2027 aj pre oblasť digitálnych služieb. S cieľom, ako čo najvhodnejšie zapracovať nové riešenia a vízie pre digitálne služby a odomknúť tak ďalšie benefity pre občanov a podnikateľov dnes diskutovali zástupcovia úradu vicepremiéra so zástupcami IT Asociácie Slovenska.

Okrem prezentácie budúcnosti digitalizácie boli počas stretnutia prediskutované aj konkrétne projekty implementované v zahraničí z oblasti rozpoznávania tvárí, Smart Cities alebo využívania eID v komerčnom sektore.

Ďalšou prerokovanou témou bola otázka procesov a zákonov vo verejnej správe, ktoré stále neumožňujú organizáciám verejnej správy „dobehnúť“ korporácie súkromného sektora.

„Obe strany sa zhodli, že pri budovaní digitálneho štátu v ďalšom programovom období 2020- 2027 je našou snahou posunúť sa od bežného spôsobu tvorby elektronických služieb a čo najviac sprístupniť občanom a podnikateľom ďalšie benefity,  ktoré môže digitalizácia verejnej správy priniesť“, zhodnotil v závere  Jaroslav Kmeť  z ÚPVII.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim