Preskočiť na obsah
20. júna 2019

Ďalšie služby a údaje školstva budú dostupné vďaka národnému projektu

Ministerstvo školstva pripravilo projekt, vďaka ktorému budú zelektronizované služby pre základné, stredné a vysoké školy. Vyplýva to z národného projektu, ktorého prijímateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Na aprílovom zasadnutí projekt schválil Riadiaci výbor Operačného programu Integrovaná infraštruktúra – prioritná os 7 (OP II – PO 7). Vyzvanie na projekt zverejnil Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Podstatou projektu Elektronizácia služieb regionálneho a vysokého školstva SR je zavedenie a sprístupnenie služieb a údajov elektronickou formou pomocou informačného systému pre sledovanie porušovania povinnej dochádzky žiakov základných a stredných škôl i overenie dosiahnutého vzdelania a kvalifikácie študentov aj pedagógov. V rámci projektu bude zelektronizovaných viacero procesov, napríklad žiadosti o pôžičku pre študentov z Fondu na podporu vzdelávania.

Projekt chce tiež optimalizovať a automatizovať procesy elektronických služieb z oblasti základných, stredných a vysokých škôl. Prínosom pre pedagógov tiež bude minimálna povinnosť dokladovať dosiahnutú kvalifikáciu. Nový projekt mu tiež umožní sledovať stav spracovania žiadosti o pôžičku.

Vyzvanie na národný projekt Elektronizácia služieb regionálneho a vysokého školstva SR v hodnote 6 857 247 eur s DPH je zverejnené na webových stránkach www.vicepremier.gov.sk a www.partnerskadohoda.gov.sk. Dátum uzávierky vyzvania je 26. august 2019.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim