Preskočiť na obsah
13. septembra 2016

„Internet of Things“: Legislatíva musí podporovať inovácie

Komplexný dialóg medzi štátnou správou, podnikateľskou sférou a odbornou verejnosťou. Aj to je cieľom konferencie s názvom „Things of Internet“, ktorú dnes svojím príhovorom otvoril podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

„Po ére pary, elektriny a počítačov, je tu obdobie digitalizácie. A tomuto trendu v evolúcii sa nevyhne ani Slovensko. Ak sa chceme čo najlepšie stotožniť s dôsledkami transformácie spoločnosti, ktorá má súvis s využívaním IKT v takmer každej sfére, je čoraz potrebnejšie nepozerať sa na ňu iba ako na záležitosť súkromného sektora, ale aj ako na celoštátnu prioritu,“ zdôraznil vicepremiér. Ako ďalej uviedol, štát zohráva kľúčovú úlohu pri napĺňaní vízií jednotného digitálneho trhu a smart industry. Je preto nevyhnutné prispôsobiť slovenskú legislatívu tak, aby boli podporované inovácie. Peter Pellegrini zároveň dodal, že pozitívnym spôsobom nastavené zákony musia motivovať spotrebiteľa k využívaniu digitálnych služieb. Samozrejmosťou však musí byť ochrana jeho súkromia a záujmov. „Súčasný právny rámec musí byť upravený tak, aby lepšie zodpovedal potrebám vývoja v digitálnej ére,“ povedal Pellegrini.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim