Preskočiť na obsah
25. marca 2022

MIRRI SR: Na podporu internetovej komunity pôjde 300 – tisíc eur z Fondu SK-NIC

Projekty budú zamerané na bezpečnosť detí, digitálnu hygienu aj e-dopravu

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR schválilo témy novej výzvy z Fondu SK-NIC. Výzva pre veľké projekty odštartovala 15. marca v objeme 300 000 eur. Nápady na inovatívne projekty je možné zasielať do 31. mája prostredníctvom portálu darca.sk.

Aj tento rok výzva reaguje na aktuálne celospoločenské témy. Medzi ne určite patrí bezpečnosť detí. Online svet je pre deti miestom, v ktorom sa vzdelávajú, vyhľadávajú si informácie, ale aj nadväzujú nové vzťahy. Často však pri tom nevedia vyhodnotiť možné riziká a môžu sa stať ľahkou korisťou pre predátorov alebo obeťou kyberšikany. Jednou z tém je preto bezpečnosť detí vo virtuálnom priestore.

Pandémia, práca z domu, dlhé hodiny za počítačom však prinášajú problémy aj dospelým.  Druhou témou, na ktorú budeme čakať zaujímavé a inovatívne projekty je digitálna hygiena pre dospelých.

Novinkou vo výzve je téma e-doprava. Zaujímajú nás projekty podporujúce dopravu prostredníctvom využitia informačno-komunikačnej techniky.

Na výzvu pre veľké projekty je alokovaná suma 300 000 eur, pričom jeden projekt je možné podporiť sumou od 2 500 do 10 000 eur. Svoj projekt môžete prihlásiť elektronicky prostredníctvom portálu darca.sk, a to do 31. mája 2022.

Fond SK-NIC je určený na podporu internetovej komunity a činnosť vo svojej súčasnej podobe začal v roku 2019. Prostredníctvom výziev podporil už 50 projektov v celkovej sume takmer 600 000 eur.  Hodnotenie a výber projektov realizuje Nadácia Pontis. O podporu z Fondu SK-NIC sa môžu uchádzať fyzické osoby, fyzické osoby – podnikatelia, malé a stredné podniky, alebo iné právnické osoby, ktoré neboli založené za účelom dosahovania zisku. Podporu už získali zaujímavé projekty organizácií ako IPčko, Zmúdri, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Aj Ty v IT, Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením a mnohé ďalšie.

Viac informácií na: https://sk-nic.sk/fond/ a na podstránke: https://sk-nic.sk/vyzva-pre-velke-projekty-2022/

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim