Preskočiť na obsah
10. januára 2020

OZNAM: Verejné pripomienkovanie štúdie uskutočniteľnosti „Analýza a návrh migrácie do vládneho cloudu

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) sprístupňuje na verejné pripomienkovanie štúdiu uskutočniteľnosti projektu Analýza a návrh migrácie do vládneho cloudu, aby sa k tomuto dokumentu mohli vyjadriť všetky stavovské organizácie i ostatné subjekty, ktoré sa venujú informatizácii a digitalizácii systémov verejnej správy.

Dlhodobým cieľom ÚPVII je podporiť migráciu existujúcich systémov do prostredia vládneho cloudu a nasadzovať nové systémy v prostredí vládneho cloudu. Napriek uvedenému cieľu je prevádzkovaných v správe OVM viac ako 680 ISVS určených pre migráciu do prostredia vládneho cloudu. Z uvedeného počtu bolo v čase vypracovania študie prevádzkovaných cca 100 ISVS v prostredí vládneho cloudu. Žiadateľ považuje za jeden z hlavných dôvodov nízkej úrovne migrácie, nedostatočné alebo chýbajúce analytické a technické kapacity na strane OVM potrebné na posúdenie existujúceho stavu a návrhu migrácie do prostredia vládneho cloudu.

Pripomienky k štúdii uskutočniteľnosti je možné zaslať na e-mailovú adresu: cloud@vicepremier.gov.sk do piatku 17.1.2020.

Dokumenty na stiahnutie:

Štúdia uskutočniteľnosti

CBA

Pripomienkovací formulár

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim