Preskočiť na obsah
13. januára 2020

OZNAM: Verejné pripomienkovanie štúdie uskutočniteľnosti „Podpora a rozvoj hybridných cloudových služieb

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu sprístupňuje na verejné pripomienkovanie štúdiu uskutočniteľnosti projektu Podpora a rozvoj hybridných cloudových služieb, aby sa k tomuto dokumentu mohli vyjadriť všetky stavovské organizácie i ostatné subjekty, ktoré sa venujú informatizácii a digitalizácii systémov verejnej správy.

Hybridné cloudové služby v súčasnosti majú OVM možnosť čerpať privátne, komunitné a verejné cloudové služby (tzv. služby vládneho cloudu). Cieľom projektu je zefektívniť využívanie údajov v oblasti hybridných cloudových služieb zavedením nástrojov a procesov podporujúcich certifikáciu cloudových služieb, správu a publikovanie cloudových služieb, obstarávanie, provisioning, monitoring, účtovanie spotreby, reporting a zabezpečenie dátovej analýzy a súvisiacich dátových setov v oblasti hybridných cloudových služieb.

Pripomienky k štúdii uskutočniteľnosti je možné zaslať na e-mailovú adresu: cloud@vicepremier.gov.sk do piatku 17.1.2020.

Dokumenty na stiahnutie:

Štúdia uskutočniteľnosti

CBA

Architektúra riešenia

Pripomienkovací formulár

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim