Preskočiť na obsah
30. novembra 2016

Podnikatelia dostanú posledný krát viac času na aktiváciu elektronických schránok

Približne 85 % podnikateľov nemá do dnešného dňa aktivovanú elektronickú schránku a preto sa prostredníctvom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory obrátili na Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu so žiadosťou o predlženie zákonnej lehoty.

„Podnikateľom chceme vyjsť v ústrety a nevytvárať na nich nadmerný tlak pred koncom roka alebo počas obdobia podávania daňových priznaní. Preto považujem za vhodné dobu na aktiváciu elektronických schránok predlžiť o pol roka,“ informoval vicepremiér Pellegrini.

Dnes Pellegrini predstavil vláde návrh novely zákona o e-Governmente, ktorým sa lehota na aktiváciu elektronických schránok predlží z pôvodného 1. januára 2017 do 30. júna 2017. Vláda návrh odsúhlasila a súčasne sa uzniesla na jeho prerokovaní v skrátenom legislatívnom konaní. Podľa Pellegriniho slov by mali poslanci návrh prerokovať na budúci týždeň, keďže by mal nadobudnúť účinnosť 31. decembra tohto roku.

Podpredseda vlády ale zároveň upozornil, že lehota už bola v minulosti predlžená a pokiaľ Národná rada 30. jún 2017 schváli, bude sa jednať o posledný odsun termínu plnenia tejto zákonnej povinnosti. S podnikateľmi, ktorí už elektronické schránky aktivované majú, budú úrady komunikovať prostredníctvom nich.

ilustračný obrázok ruky, ktorá drží občiansky preukaz

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim