Preskočiť na obsah
1. apríla 2019

Potenciál nových technológií musíme vedieť využiť na maximum

Na konferencii  Techtrendy 2019 v pondelok 1. apríla vystúpil zástupca Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Miloš Koterec. Témou tohto ročníka bolo využitie potenciálu umelej inteligencie. „Nesmierne dôležité je vnímať rýchlo rastúci charakter týchto zmien,“ uviedol Miloš Koterec.

Na konferencii sa hovorilo o umelej inteligencii ako o jednej z najviac prelomových technológií, ktoré ovplyvnia to, ako funguje naše hospodárstvo, vzdelávanie i sociálne prostredie. Miloš Koterec tiež poznamenal, že aj napriek tomu, že umelá inteligencia so sebou prináša mnoho otázok, jej prínos pre zefektívnenie procesov môže byť obrovský. „Pokiaľ chce Slovensko aj naďalej zostať konkurencieschopnou ekonomikou, musí vedieť využiť potenciál nových technológií na maximum,“ dodal.

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu ukončil prípravu Stratégie digitálnej transformácie Slovenskej republiky. Stratégia bude klásť prvoradý dôraz na aktuálne digitálne technológie. Patria sem umelá inteligencia, technológia 5G, analytické spracovanie dát, či superpočítače, ktoré sa stanú novým motorom ekonomického rastu.

Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska 2030 by mala vláda prijať v najbližších týždňoch. Na ňu nadviaže Akčný plán digitálnej transformácie 2019-2022, v ktorom budú na základe vízie do roku 2030 identifikované najdôležitejšie záväzky v oblasti vzdelávania, transformácie hospodárstva a inovácií vo verejnej správe. Súčasťou Akčného plánu bude aj potenciál výskumu a využívania umelej inteligencie v podmienkach Slovenska.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim