Preskočiť na obsah
25. novembra 2016

Seminár k Národnej koncepcii informatizácie verejnej správy definoval jej kľúčové úlohy

Prezentovali sa kľúčové úlohy, cyklus koordinácie jednotlivých projektov, ale aj aktivity pracovných skupín Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy (NKVIS). Zástupcovia Úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPPVII) tak naštartovali prvý seminár, ktorý otvárala generálna riaditeľka Sekcie informatizácie ÚPPVII Martina Slabejová. Stretnutie sa uskutočnilo na Úrade vlády 25. novembra. Témy, ktorých sa dotkli zúčastnení zástupcovia ÚPPVII sa týkali aj poddimenzovaných IT kapacít na malých úradoch verejnej správy, problémom však je aj financovanie IT odborníkov v tejto sfére štátu. A práve to by mala riešiť Koncepcia riadenia ľudských zdrojov v IT ako samostatný materiál.

Podľa slov generálnej riaditeľky sekcie M. Slabejovej tento seminár bol začiatkom cyklu, ktorý sa bude pravidelne opakovať, a to už v úvode nového roka 2017. Je totiž nevyhnutné komunikovať o jednotlivých témach pravidelne, aby sa podarilo podchytiť problematické úskalia, ktoré zavádzanie NKVIS prirodzene sprevádzajú, a najmä nastaviť tak adekvátne riešenia efektívne a včas.

Prezentácia k semináru bude dostupná na webovom sídle www.informatizácia.sk.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim