Preskočiť na obsah
3. apríla 2019

Slovenské predsedníctvo OECD sa blíži, kľúčovou témou bude digitálna transformácia

Pri príležitosti nadchádzajúceho slovenského predsedníctva na zasadnutí Rady Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v máji 2019 v Paríži sa uskutočnili konzultácie pod vedením generálneho tajomníka OECD José Ángela Gurríu, na ktorých vystúpil aj vicepremiér Richard Raši.

Cieľom konzultácií bolo prediskutovať  agendu nadchádzajúceho zasadnutia Rady OECD na úrovni ministrov, ktorá sa uskutoční 22. a 23. mája v Paríži. Jednou z kľúčových tém je digitálna transformácia pre udržateľný rozvoj, za ktorú na Slovensku zodpovedá Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a transformáciu (ÚPVII). OECD je jednou z medzinárodných organizácií, ktoré považujú proces digitálnej transformácie za kľúčový pre dosiahnutie udržateľného rastu.

José Ángel Gurría  viedol konzultácie s predstaviteľmi poradných výborov OECD pre obchod a odborové zväzy BIAC (Business at OECD), TUAC (The Trade Union Advisory Committee) a veľvyslancami členských krajín pri OECD.

Generálny tajomník OECD navštívil Slovensko aj vo februári, kedy  prezentoval publikáciu s názvom „Ekonomický prehľad: Slovenská republika 2019“. Podľa nej by mal byť hospodársky rast Slovenska v rokoch 2019 a 2020 najrýchlejší v rámci krajín OECD. Gurría ocenil tiež znižovanie nezamestnanosti a konsolidáciu verejných financií, v ktorej by Slovensko malo pokračovať, pretože vtedy bude naša ekonomika pripravená na prípadné krízy.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim