Preskočiť na obsah
10. marca 2019

Vicepremiér Raši odletel do Paríža na Digitálny samit OECD

Digitálna transformácia i spolupráca krajín V4 v oblasti eGovernmentu sú témy pracovnej návštevy podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho v Paríži. Vicepremiér odcestoval na Digitálny samit Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

Richard Raši na samite vystúpi v paneli, ktorý je venovaný stratégiám pre digitálnu transformáciu. V ňom bude hovoriť o zmenách, ktoré digitálna transformácia prináša a vyžaduje, ale aj o tom, ako chce Slovensko v tejto oblasti napredovať. „Kľúčová otázka je, ako by sa mal zmeniť systém vládnutia, aby sa dokázal prispôsobiť digitálnej dobe a jej výzvam,“ povedal vicepremiér R. Raši.

Okrem vystúpenia v paneli čaká podpredsedu vlády aj stretnutie s predstaviteľmi krajín V4. Témou rokovania bude spolupráca v oblasti digitalizácie, a to predovšetkým v prípade služieb eGovernmentu. Zástupcovia V4 budú hovoriť najmä o využívaní výhod umelej inteligencie, kreovaní dátovej ekonomiky či o digitalizácii ako súčasti budúceho európskeho rozpočtu.

Digitálny samit OECD je záverečným podujatím dvojročného projektu Going Digital: Transformácia pracujúca pre rast a blahobyt. Stretnú sa na ňom tvorcovia politík zodpovední za oblasť digitálnej transformácie hospodárstva, ako aj celej spoločnosti. Slúžiť bude na výmenu názorov a zdieľanie skúseností. Projekt OECD Going Digital začal v roku 2017 a reaguje na súčasnú premenu hospodárskych a sociálnych aktivít na digitálne, online a dátovo orientované. Jeho hlavným cieľom je lepšie pochopiť celú digitálnu transformáciu a pomôcť vytvoriť pozitívnu digitálnu budúcnosť.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim