Preskočiť na obsah
13. marca 2019

Vicepremiér Raši odletel rokovať o digitálnej transformácii do Ríma

Digitalizácia v krajinách V4 i spolupráca krajín V4 a Talianska v oblasti eGovernmentu budú témami medzinárodného seminára, na ktorý do Ríma odletel podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši. Odborný seminár s názvom Digital Dynamic Visegrad sa koná v Ríme v rámci slovenského predsedníctva vo V4 pod záštitou Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

Cieľom Digital Dynamic Visegrad je podporiť a posilniť existujúce hospodárske vzťahy medzi krajinami V4 a Talianskom. Ďalším cieľom je zefektívniť rokovania s talianskymi partnermi a združeniami pre podporu a skvalitnenie obchodnej spolupráce Slovenska s Talianskom. Digital Dynamic Visegrad má tiež podporiť uplatnenie slovenských podnikateľov na talianskom trhu.

 Súčasťou seminára v Ríme bude prezentácia hospodárskej a obchodnej situácie v členských krajinách V4 s dôrazom na proces digitalizácie. Podujatie je určené pre odbornú aj podnikateľskú verejnosť so zameraním na komplexné poskytnutie a výmenu informácií v oblasti informačných technológií.

Okrem vystúpenia na seminári čaká podpredsedu vlády aj rokovanie na Ministerstve pre verejnú správu Talianska i rokovanie so zástupcami Úradu pre inovácie a digitalizáciu Talianska.

Podpredseda vlády v Taliansku navštívi aj firmu Callearo Antenne vo Verone. Firma sa zaoberá výrobou antén pre osobné autá, rekreačné i poľnohospodárske vozidlá. Vo svojom portfóliu majú tiež výrobu anténových adaptérov i náhradných dieloch pre antény a má dcérsku spoločnosť na Slovensku.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim