Preskočiť na obsah
29. júna 2020

Vicepremiérka Remišová: Hľadáme nového šéfa NASES, ktorý bude obhajovať záujem štátu a jeho občanov

Úrad podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu, ktorý vedie Veronika Remišová vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Termín na zaslanie prihlášok je do 13.júla. Viac informácií nájdete tu: https://www.vicepremier.gov.sk/urad/volne-miesta-verejna-sluzba. Uchádzač o funkciu musí vopred súhlasiť, že jeho písomná prezentácia a vízia o NASES, bude sprístupnená tretím stranám.

„Tak, ako som sľúbila, spustili sme transparentné výberové konanie na pozíciu generálneho riaditeľa NASES. Neexistuje žiaden favorit. Hľadáme človeka, ktorý bude nielen odborník v IT, ale najmä manažér, obhajujúci v prvom rade záujmy štátu. Informatizácia štátu doteraz stála stovky miliónov eur, ale nefunguje. Kľúčové štátne IT systémy potrebujú byť nielen úplne bezpečné, ale najmä plne a spoľahlivo funkčné. Nový riaditeľ bude stáť pred veľkou výzvou, ale aj zodpovednosťou. Vyzývam ľudí, ktorí na to majú schopnosti, aby sa pridali k budovaniu informatizácie bez korupcie a s pozitívnym dopadom na životy miliónov občanov Slovenska,“ povedala podpredsedníčka vlády Veronika Remišová.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) plní úlohy v oblasti informatizácie spoločnosti a spravuje informačné systémy verejnej správy, pre orgány štátnej správy, právnické osoby a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy. Prevádzkuje vládu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy.

Ústredný portál verejnej správy (ÚPVS) – www.slovensko.sk zabezpečuje centrálny a jednotný prístup k informačným zdrojom a službám verejnej správy. Cieľom portálu je, tieto informácie a služby prehľadnou a prístupnou formou poskytovať používateľovi. Medzi najvýznamnejšie úlohy ústredného portálu patrí nasmerovanie používateľa na využitie konkrétnej elektronickej služby verejnej správy s využitím relevantných informačných zdrojov.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim