Preskočiť na obsah
13. júla 2017

Všetko o eurofondoch? Nech sa páči: ÚPVII zverejnil open data

Bratislava 13. júna 2017 – Tzv. otvorené dáta o eurofondoch v programovom období 2014 – 2020, spravované prostredníctvom informačného systému ITMS 2014+, sú prístupné všetkým záujemcom. Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) publikoval dataset v rámci projektu eDemokracia na portáli otvorených dát opendata.itms2014.sk. Dáva tak priestor pre vznik nových aplikácií i ďalšie využitie štruktúrovaných dát.

„Tak ako eurofondy musia prispieť k zlepšeniu života ľudí v každom regióne Slovenska, tak aj informácie o ich využívaní musia byť k dispozícii každému, kto má o ne záujem“, vysvetlil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. „Teším sa na vytvorené aplikácie či analýzy , ktoré môžu vďaka zverejneniu vzniknúť“, dodal.

V najbližších týždňoch budú zverejnené datasety o využívaní eurofondov v programovom období 2007 – 2013. Dáta sú publikované prostredníctvom url adresy na API (aplikačné rozhranie).

Týmto krokom chce ÚPVII prispieť k zvyšovaniu informovanosti o využívaní finančných prostriedkov z eurofondov, k zvyšovaniu transparentnosti, ale najmä poskytnúť priestor pre použitie štruktúrovaných dát, pre ich ďalšie strojové spracovanie a pre vznik nových aplikácií.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim