Preskočiť na obsah
15. februára 2019

Firmy môžu predkladať svoje súťažné projekty až do 25. februára!

Uzávierku troch výziev pre malé podniky, mikropodniky a start-upy pôsobiace v oblasti priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a biotechnológie v celkovej výške 660 000 eur predlžil Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) do 25. februára.

ÚPVII eviduje zvýšený záujem žiadateľov o výzvy, tiež chce záujemcom ešte dopriať čas, kedy môžu využiť túto jedinečnú šancu a zapojiť sa do jednotlivých výziev.

Úspešné podniky získajú finančnú podporu a absolvujú pobyt v izraelskom akcelerátore SIT 4, ktorý ponúka tréningový program Innovation Leaders Open Gate. Akcelerátor pomôže firmám rýchlejšie preklenúť ranné štádium podnikania, optimalizovať ich riešenia a technológie a zlepšiť podnikateľský plán.

Vzhľadom na to, že kritéria na výber úspešného žiadateľa zo strany izraelského akcelerátora SIT 4 sú náročné, súčasťou hodnotiaceho procesu je aj osobný pohovor. V prvej fáze výberu medzinárodní odborní hodnotitelia vypracujú nezávislé posudky na jednotlivé žiadosti. Do druhej fázy postúpia iba tie žiadosti, ktoré v prvej fáze získajú minimálne 75% bodov. Druhá fáza pozostáva z pohovoru pred medzinárodnou hodnotiacou komisiou s cieľom posúdenia odborných schopností žiadateľa. Šesť najlepšie hodnotených žiadostí získa finančný príspevok a absolvuje pobyt v Izraeli.

Do výziev sa môžu zapojiť start-upy, mikropodniky a malé podniky, ktoré majú do 50 zamestnancov a ich ročný obrat nepresahuje 10 mil. eur. ÚPVII zafinancuje vybraným subjektom režijné náklady a poplatky súvisiace s akceleračným pobytom vo výške 110 000 eur na jedného úspešného uchádzača a partner sa zaviazal dať vybraným záujemcom nielen tréning a know-how, ale aj ich potenciálnych investorov z Izraela a získať pre nich ďalšie financie.

Výzvy pre oblasť priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a biotechnológie sa uzatvárajú 25. februára 2019 o 14:00 hodine. Kompletné znenie vyhlásených výziev.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim