Preskočiť na obsah
14. decembra 2017

P. Pellegrini odovzdá cenu zodpovedným podnikateľom

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu v spolupráci s Nadáciou Pontis udelí Cenu za príspevok k napĺňaniu Cieľov udržateľného rozvoja za rok 2017. V rámci ocenení Via Bona Slovakia za zodpovedné podnikanie, ktoré majú tradíciu už od roku 1998, sa táto cena objaví po prvý raz, a to ako špeciálna cena.

“Aj súkromný sektor zohráva kľúčovú úlohu v tom, ako vyzerá život v tejto krajine, ako sa ľuďom na Slovensku žije. Štát, občianska spoločnosť, podnikatelia – my všetci sa podieľame na kreovaní spoločnej budúcnosti, a na to musíme mať dlhodobú víziu. Preto si nesmierne vážim zodpovedné firmy, ktoré si uvedomujú dôležitosť udržateľného rozvoja a teším sa, že budem môcť jednu z nich oceniť. Verím v to, že vybrať víťaza bude náročná práca. Bude to totiž znamenať množstvo prihlásených kvalitných a inšpiratívnych projektov,“ povedal podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu P. Pellegrini.

Ocenenú budú príklady firiem alebo skupinu partnerov, ktorí vo svojich firemných hodnotách a programoch presadzujú niektoré zo 17 cieľov udržateľného rozvoja, svojimi projektami a riešeniami prispievajú k ich napĺňaniu s dopadom v súčasnosti, ako aj v dlhodobom výhľade.

Nominácie sú otvorené do 15. januára 2018.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim