Preskočiť na obsah
31. mája 2018

Špeciálnu cenu Dobrovoľník roka získal profesor Vladimír Krčméry

Oceňovanie dobrovoľníckej práce a aktivít na podporu udržateľného rozvoja boli hlavnými témami jubilejného desiateho ročníka podujatia „Dobrovoľník roka“, ktoré sa konalo 30. mája 2018. Mimoriadnu cenu profesorovi Vladimírovi Krčmérymu odovzdala za Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) Sandra Salamonová v zastúpení generálnej riaditeľky sekcie riadenia investícií Aleny Sabelovej.

Pozdrav od podpredsedu vlády Richarda Rašiho, ktorý sa nachádzal na výjazdovom rokovaní vlády vo Fiľakove, prítomným dobrovoľníkom odovzdala viceprimátorka Košíc Renáta Lenártová. Košice sa ako prvé mesto v postsocialistických krajinách stanú v roku 2019 Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva. Videopozdrav Richarda Rašiho si môžete pozrieť tu:

Celkovo boli odovzdané ceny v deviatich kategóriách a jedna mimoriadna cena, ktorú z rúk S. Salamonovej za ÚPVII dostal profesor Vladimír Krčméry, rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Tento odborník na tropickú medicínu je dlhoročným účastníkom a organizátorom zdravotníckych humanitárnych misií, ako aj zakladateľom zdravotníckych a sociálnych zariadení v rozvojových krajinách.

Podujatie Dobrovoľník roka je organizované Národným dobrovoľníckym centrom CARDO v spolupráci so Slovenskou agentúrou pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu a s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Jeho súčasťou je konferencia „Dobrovoľníctvo ako podpora udržateľného rozvoja“, ktorej cieľom je rozvinúť dialóg medzi partnermi v štátnej správe a samospráve, ako aj občanmi, podnikateľmi, mimovládnymi organizáciami na tému spojenú s implementáciou Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj.

Zdroj: TASR/MZVaEZ, ÚPVII

Foto: ÚPVII

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim