Preskočiť na obsah
29. novembra 2016

V Slovenskom Grobe bude oddnes navštevovať zrekonštruovanú školu viac žiakov

Investícia do vzdelania má vždy zmysel, pretože deti a mládež sú naša budúcnosť. Týmito slovami otvoril novovybudované priestory materskej a základnej školy v obci Slovensky Grob šéf Úradu pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini.

Vicepremiér dnes otváral nové priestory školy spoločne so štátnou tajomníčkou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľgou Nachtmannovou a starostom obce Štefanom Gašparovičom. Faktom je, že učiť sa v nových priestoroch bez nutnosti ďalších investícií je náročný proces. Inak tomu nebolo ani v prípade financovania rekonštrukcie a prístavby v Slovenskom Grobe. Celkovo do novovybudovaných učební v miestnej základnej škole investovala obec spolu s eurofondami až 200 tisíc eur, čím umožnili vzdelávať sa 40. deťom. Celkovo má škola teraz 13 moderných učební, ktoré dohromady navštevuje 299 žiakov z obce a jej blízkeho okolia.

V slovensko-grobskej materskej škole bola investícia 160 tisíc eur, a práve vďaka tejto čiastke sa podarilo vytvoriť novučičký priestor pre ďalších 40 detí predškolského veku. Radosť z novovybudovaných priestorov neskrývala ani riaditeľka školy Anna Laláková, keďže sa zlepšia podmienky v nej nielen pre žiakov, ale zároveň aj pracovné podmienky pre všetkých učiteľov na oboch stupňoch.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim