Preskočiť na obsah
19. októbra 2016

Delegácia z Japonska rokovala s vicepremiérom o investičných príležitostiach

Na pôde Úradu vlády dnes vicepremiér Peter Pellegrini prijal návštevu z Japonska. Stretnutie s delegáciou Keidanren sa uskutočnilo z iniciatívy japonskej strany, ktorá je najvplyvnejším podnikateľským združením v Japonsku. Združuje 1340 individuálnych členov spomedzi najsilnejších japonských spoločností, 109 priemyselných asociácií s celoštátnou pôsobnosťou a 47 regionálnych ekonomických organizácií.

Cieľom misie Keidanren je oboznámenie sa s celkovou politickou a hospodárskou situáciou na Slovensku, vyhľadávanie nových obchodných a investičných príležitostí medzi Japonskom a Slovenskom, ako aj získanie podpory pre skoré uzatvorenie zmluvy o voľnom obchode medzi Japonskom a EÚ.

„Veľmi si vážime, že jedným z cieľov Vašej cesty je i naša krajina,“ týmito slovami prijal delegáciu podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. Slovensko predstavil ako inovatívnu krajinu, ktorá sa teší veľkej obľube u zahraničných investorov. Vyjadril presvedčenie, že by sme dokázali vytvoriť priaznivé podmienky aj pre ďalšie nové podniky prichádzajúce z Japonska.

Členovia japonskej delegácie sa mimoriadne zaujímali o tému Internet of things a o podporu vlády v tejto oblasti. Vicepremiér zdôraznil, že je jednou z priorít investovať do rozvoja digitálnej infraštruktúry a že prepojenie výskumu na našich univerzitách s japonskými investormi by mohlo byť veľkou šancou pre obe strany.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim