Preskočiť na obsah
16. mája 2019

Medzinárodná konferencia sa bude venovať budovaniu partnerstiev pre implementáciu Agendy 2030

V rámci slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine sa 30. mája 2019 v priestoroch Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave uskutoční medzinárodná konferencia pod názvom „Acting Together for Sustainable Development Goals“. Konferencia sa bude konať pod záštitou podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka ako gestorov  implementácie Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj vo vnútroštátnom a v medzinárodnom prostredí.  Na slávnostnom otvorení konferencie vystúpi aj námestníčka generálneho tajomníka OSN Mirjana Spoljaric Egger.

Primárnym cieľom konferencie je prepojiť široké spektrum aktérov, z verejného a mimovládneho sektora, podnikateľskej, ako aj akademickej sféry a pomôcť im s budovaním partnerstiev a spolupráce pri napĺňaní cieľov udržateľného rozvoja. V troch konzekutívnych paneloch budú účastníci diskutovať o hlavných trendoch spoločenského myslenia a inovatívnych spôsoboch pri implementácii Agendy 2030 v oblasti financovania udržateľného rozvoja, zodpovedného a udržateľného podnikania a vzdelávania pre udržateľný rozvoj. Želaným výsledkom je zvýšenie povedomia verejnosti o cieľoch udržateľného rozvoja a odporúčania panelistov k jednotlivým témam.

Počet miest pre odbornú verejnosť je obmedzený. V prípade záujmu o účasť kontaktujte orpo@mzv.sk.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim