Preskočiť na obsah
13. mája 2021

MIRRI SR hľadá generálneho riaditeľa pre svoj Inovačný a analytický HUB

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vypisuje výberové konanie na pozíciu generálneho riaditeľa/generálnej riaditeľky sekcie inovácií, strategických investícií a analýz, nazývanú tiež ako „Inovačný a analytický Hub MIRRI“. Záujemcovia sa môžu prihlásiť  do 10. júna 2021 prostredníctvom portálu open.slovensko.sk.

Pozícia generálneho riaditeľa inovačného a analytického HUB-u si vyžaduje minimálne 5-ročné skúsenosti v inovačnej politike, alebo v oblasti analytickej a poradenskej činnosti, aj vynikajúcu orientáciu vo verejných politikách. Kľúčovými zručnosťami sú silné analytické a komunikačné schopnosti, znalosť anglického jazyka na úrovni C1 , orientácia na výsledky, ale tiež schopnosť viesť tím ľudí. Pre uchádzačov je výhodou skúsenosť v oblasti prípravy investičných projektov a podpory inovácií, a to z verejného aj súkromného sektora.

Generálny riaditeľ sekcie manažuje 2 odbory a samostatný tím analytikov.

Odbor strategických investícií a nadnárodných programov je zodpovedný za proces prípravy a koordináciu európskych iniciatív a finančných mechanizmov, najmä Fond spravodlivej transformácie, Iniciatívu pre dobiehajúce regióny tzv. Catching-Up Regions Initiative a Stratégiu výskumu a inovácií pre inteligentnú špecializáciu.

Odbor inovácií a smart agendy podporuje rozvoj inovácií, inteligentných miest a regiónov a inteligentnej mobility na Slovensku. V rámci sekcie zároveň pôsobí analytický tím MIRRI SR, ktorý zhromažďuje dáta, vypracováva analytické podklady a na ich základe navrhuje efektívne politiky a opatrenia nielen v rámci ministerstva, ale aj smerom von. Analytický tím spolupracuje s ostatnými analytickými jednotkami štátnej správy.

Prihlášku do výberového konania je možné poslať do 10. júna 2021. Informácie o výberovom konaní nájdete na stránke https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/29963.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim