Preskočiť na obsah
1. februára 2017

Podpísanie Spoločnej deklarácie o podpore digitalizácie verejného sektora medzi Izraelom a Slovenskom

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes po návšteve múzea holokaustu Yad Vashem v Jeruzaleme podpísal s ministerkou pre sociálnu rovnosť Izraela Gilou Gamliel Spoločnú deklaráciu v oblasti kooperácie podpory digitalizácie verejného sektora.

„S pani ministerkou sme podpísali deklaráciu o spolupráci v oblasti moderných a digitálnych technológií. Som veľmi rád, že toto memorandum nám umožní naštartovať bilaterálnu výmenu skúseností, know-how, ale pomôže aj pri výmene možno študentov, odborníkov práve z oblasti moderných technológií, kybernetickej bezpečnosti, čo je dnes veľká otázka. Izrael je v týchto oblastiach lídrom a ja pevne verím, že aj deklarácia zintenzívni našu odbornú spoluprácu medzi Izraelom a Slovenskom,” povedal po podpise vicepremiér Peter Pellegrini.

Spoločná deklarácia Ministerstva pre sociálnu rovnosť Štátu Izrael a Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu v oblasti kooperácie podpory digitalizácie verejného sektora stanovuje rámec pre spoluprácu s národnou iniciatívou „Digitálny Izrael“, ktorú izraelská vláda realizuje v oblasti informačno-komunikačných technológií na zníženie sociálno-ekonomických rozdielov, podporu ekonomického rastu, vytvorenie e-governmentu. V tomto rámci podporuje inovácie a poskytuje inovatívne, kvalitné a efektívne verejné služby na úrovni 21. storočia, vrátane služieb na diaľku v oblastiach ako vzdelávanie, zdravotná starostlivosť a systém sociálneho zabezpečenia. Zároveň sa zameriava na šírenie technologických prostriedkov pre malé a stredné podniky a podporu e-obchodu, ako aj zdieľanie vládnych informácií a znalostí na zlepšenie služieb poskytovaných občanom online, ale aj na podporu infraštruktúry, ktorá umožní splniť vyššie uvedené ciele.

Slovenská republika vidí veľkú dôležitosť v rozvoji informačných technológií a digitálnej ekonomiky ako kľúčového faktora obchodu a technickej výmeny, ako aj sociálneho a ekonomického rozvoja. Obe strany v deklarácii potvrdili, že spolupráca v oblasti informačných technológií a inovácií prostredníctvom digitalizácie posilní partnerstvo medzi oboma krajinami. Ďalší rozvoj bilaterálnej spolupráce v oblasti IKT, biznisu a verejných inovácií v digitálnej ekonomike, založený na princípoch rovnosti a reciprocity, vytvorí základ pre dlhodobú spoluprácu v súlade s právnymi poriadkami oboch krajín.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim