Preskočiť na obsah
18. januára 2017

Prijatie veľvyslankyne a podnikateľskej delegácie z Brazílie

Bratislava, 18. januára 2017 – Po návrate z výjazdu v okrese Martin, prijal včera večer podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini v prítomnosti štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR Vojtecha Ferencza, veľvyslankyňu Brazílie Susan Kleebank a delegáciu podnikateľov Brazílie podnikajúcich v regióne Spiša. Obe strany sa dohodli na expanzii spolupráce a smerovaní ďalších investícií do výskumu a inovácií, prinášajúcich nielen pracovné miesta do slabších regiónov, ale aj najnovšie výsledky vedy a výskumu a služby s pridanou hodnotou.

Jej excelencia Susan Kleebank, ako aj vrcholoví predstavitelia spoločností EMBRACO, Rudolph Usinados a CRW potvrdili úspešnosť svojich investícií a výbornú spoluprácu s vládou počas ich dlhodobého pôsobenia na Slovensku.

Peter Pellegrini pozitívne zhodnotil doterajšie brazílske investície na Slovensku vytvárajúce množstvo pracovných miest v regióne s vysokou mierou nezamestnanosti. Zároveň ocenil aj ich rozhodnutie expandovať do výskumu a inovácií. „Som rád, že môžem povedať, že vzťahy medzi Slovenskom a Brazíliou sú výborné. Brazília je našim najvýznamnejším partnerom v Latinskej Amerike. Avšak, vidím stále nevyužitý potenciál, zvlášť v rámci našej ekonomickej spolupráce a môžem potvrdiť, že sme pripravení zintenzívniť našu snahu a spoluprácu v tejto oblasti “, uviedol na stretnutí.

Obe strany sa dohodli na ďalšej spolupráci a príprave investičných projektov s pridanou hodnotou v regióne východného Slovenska.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim