Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Slovákom pracujúcim v UK ponúkneme zaujímavé pracovné miesta doma

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu chce, aby sa vrátili naspäť na Slovensko digitálne zruční Slováci, ktorí žijú a pracujú vo Veľkej Británii v IT sektore a sektore zdieľaných služieb. Úrad preto v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, AmCham Slovakia, Zastupiteľským úradom SR v Londýne, IT Asociáciou Slovenska a ďalšími partnermi z Digitálnej koalície organizuje podujatie Work in Slovakia – Good Idea!, ktoré sa uskutoční 24. januára v Londýne.

„Chceme, aby sa títo ľudia vrátili späť, a ideme do Londýna s pracovnými ponukami, ktoré by mohli záujemcov zaujať,“ povedal vicepremiér Richard Raši. Podľa neho je IT sektor na Slovensku jedným z tých, kde chýba veľké množstvo zamestnancov.

Počas podujatia Work in Slovakia – Good Idea! predstavia zástupcovia medzinárodných spoločností pôsobiacich na Slovensku zaujímavé pracovné ponuky a so záujemcami absolvujú osobné konzultácie. Slovákom pracujúcim v zahraničí bude tiež ponúknutá cielená pomoc pri ich návrate domov, napríklad pri vybavovaní potrebných dokumentov.

Prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský poznamenal, že najčastejšie odchádzajú do zahraničia pracovať mladí ľudia do 30 rokov. Podľa neho viacero Slovákov bude z dôvodu brexitu uvažovať o tom, že by sa vrátili naspäť na Slovensko. „Slováci v zahraničí majú perfektnú angličtinu, nemajú problém so zmennými prevádzkami, vedia pracovať tvrdo,“ povedal Lelovský.

Pre Slovákov v zahraničí sme pripravili okolo 40 pracovných ponúk zo siedmich firiem. Tieto pracovné ponuky sú z oblastí IT, centier zdieľaných služieb a z oblastí príbuzných IT sektoru. Lelovský poznamenal, že firmy sú pre prichádzajúcich Slovákov zo zahraničia pripravené ponúknuť aj preškolenie. „Veríme, že zamestnávatelia, ktorí tam pôjdu, si tam nájdu konkrétnych pracovníkov na konkrétne pozície,“ povedal R. Raši.

Raši aj Lelovský dúfajú, že sa im v Londýne podarí presvedčiť desiatky pracujúcich Slovákov. „Veríme, že keď sa tento projekt ukáže ako úspešný, budú sa nám vracať ľudia aj z iných krajín,“ uzavrel Richard Raši.

Pracovné ponuky  pre Slovákov pracujúcich v zahraničí.

 

Zdroj TASR, ÚPVII