Preskočiť na obsah
9. mája 2019

ÚPVII chce prilákať domov Slovákov žijúcich v Írsku

Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPVII) organizuje pokračovanie podujatia Work in Slovakia – Good Idea!, ktorým chce prilákať Slovákov zo zahraničia prísť pracovať domov. Už 18. mája sa uskutoční toto podujatie na slovenskom veľvyslanectve v  Dubline. Slovákom žijúcim v Írsku budú ponúknuté pracovné miesta v oblasti IT sektora aj v zdravotníctve.

„Posledné čísla hovoria zhruba o štyroch desiatkach záujemcov. Veríme, že toto číslo sa znásobí. Pevne verím, že sa nám ich podarí presvedčiť, aby zvažovali návrat na Slovensko,“ priblížil vo štvrtok na stretnutí s novinármi vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Prvé podujatie Work in Slovakia – Good Idea! sa už uskutočnilo v Londýne 24. januára tohto roku. „Po podujatí v Londýne, kde sa nám prihlásilo viac ako 100 ľudí, vyzerá, že až tretina z nich by sa mohla na Slovensko vrátiť. Niektorí už pracujú v súkromných spoločnostiach v IT sektore, máme už aj prvú zamestnankyňu, ktorá prišla po 15 rokoch života v Spojenom kráľovstve pracovať do nášho úradu,“ priblížil R. Raši.

Vicepremiér verí, že o stretnutie s firmami budú mať Slováci žijúci v Írsku záujem. „Írsko je hubom informačných technológií a robí tam veľa Slovákov. Myslíme si, že v súčasnej dobe im máme čo ponúknuť, aby sa vrátili na Slovensko. Platy v tomto sektore sú výrazne vyššie ako v iných sektoroch národného hospodárstva, ale ľudia, ktorí pracujú na expertných pozíciách, si vyžadujú aj iné, ako napríklad profesijný a kariérny rast, aby mali kde dať deti do škôlok a škôl, aby mali istotu aj pri zdravotnej starostlivosti, najmä pokiaľ majú malé deti,“ myslí si R. Raši.

Firmy budú v Dubline ponúkať rôzne pracovné pozície najmä v oblasti IT a centier zdieľaných služieb. „Ponúkame pozície v oblasti sieťových technológií, analytického spracovania dát, robotizácie, automatizácie. Hľadáme projektových manažérov, ľudí do logistiky, nákupu tovarov, hľadáme aj ľudí na finančné pozície, pretože tieto spoločnosti potrebujú zastrešiť aj takéto činnosti. Hľadáme aj schopných HR špecialistov,“ priblížil prezident Americkej obchodnej komory Gabriel Galgóci.

Podujatie sa uskutoční sa 18. mája na veľvyslanectve Sr v Dubline od 17: 00 hod. Slováci žijúci v Írsku sa môžu dozvedieť viac informácií prostredníctvom webovej stránky veľvyslanectva a jeho stránky na sociálnej sieti:

Work in Slovakia Good Idea – JOB FAIR

A na ďalších stránkach:

Slováci v Írsku

Češi a Slováci v Irsku (CZ&SK v IRL)

Slováci a Česi v Severnom Írsku

Zdroj: ÚPVII, TASR

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim