Preskočiť na obsah
22. augusta 2018

ÚPVII pribudnú kompetencie v regionálnom rozvoji

Bratislava, 22. augusta 2018 – Koordinácia prípravy politík regionálneho rozvoja  prechádza z Úradu vlády Slovenskej republiky na Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu. Zmenu zákona dnes schválila na rokovaní vláda SR.

Vláda na dnešnom rokovaní schválila zmenu zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy, na základe ktorého prechádza koordinácia prípravy politík regionálneho rozvoja z Úradu vlády Slovenskej republiky na Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

Na základe poznatkov z praxe sa ako vhodnejšie javí zveriť koordináciu prípravy politík regionálneho rozvoja do pôsobnosti ÚPVII, ktorého úlohou je aj koordinácia prípravy opatrení Agendy 2030. Odstraňovanie regionálnych rozdielov a s tým súvisiaca podpora najmenej rozvinutých okresov sú úzko späté s činnosťou Úradu vicepremiéra. Zákon by mal nadobudnúť účinnosť 1. januára 2019.

Zdroj: ÚPVII, TASR

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim