Preskočiť na obsah
8. februára 2019

Vicepremiér Richard Raši vystúpi na Svetovom samite o vládnutí

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši odcestoval do Spojených arabských emirátov (SAE) na Svetový samit o vládnutí. Zástupcovia jednotlivých kabinetov sa na ňom budú venovať rôznym témam, no medzi tie najdôležitejšie patrí napríklad umelá inteligencia či dlhodobo udržateľný rozvoj.

Samit bude viesť ministerka pre šťastie a spokojnosť Ohood bint Khalfan Al Roumi. Cieľom jej ministerstva je dosiahnuť, aby všetky politiky, plány a programy Spojených arabských emirátov boli robené tak, aby bola spoločnosť spokojná. „Podujatie v Dubaji je platformou pre inštitúcie, ako aj tvorcov politík, kde si vymieňajú skúseností či smart riešenia. Hlavným cieľom samitu je podporovať rozvoj a prosperitu na celom svete,“ vysvetlil vicepremiér Raši.

Svetový samit o vládnutí je globálna platforma, ktorá bola založená v roku 2013. Napomáha inštitúciám a tvorcom politík vytvárať lepšiu budúcnosť formou výmeny dobrých skúseností a smart riešení. Tvorí ju sieť vedúcich predstaviteľov verejného a súkromného sektora. Je to platforma, ktorá je zameraná na využívanie inovácií a technológií na riešenie aktuálnych svetových výziev.

Podpredsedu vlády čakajú na samite viaceré stretnutia i vystúpenia v paneloch. Richard Raši na samite vystúpi v paneli k Agende 2030, ktorý sa bude venovať cieľom trvalo udržateľného rozvoja.  Spolu s generálnym tajomníkom OECD Josém Ángelom Gurríom ho čaká ďalšie vystúpenie, v ktorom sa budú venovať inováciám. Gurría nedávno navštívil Bratislavu, kde odprezentoval publikáciu „Ekonomický prehľad: Slovenská republika 2019“. S vicepremiérom hovoril aj o slovenskom predsedníctve v Rade OECD na ministerskej úrovni, ktoré bude 22. a 23. mája v Paríži.

Na samit s vicepremiérom odcestovali aj piati generálni riaditelia z ÚPVII. Tých čaká viacero bilaterálnych stretnutí. Budú na nich hovoriť o témach, ako sú informačno-komunikačné technológie, eGovernment či kybernetická bezpečnosť.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim