Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Vicepremiérka Remišová na kancelárskych priestoroch ministerstva ušetrí viac ako 7 miliónov eur

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) vybralo na prenájom novú budovu, do ktorej sústredí všetkých zamestnancov. Transparentnú verejnú súťaž vyhrala ponuka Tower 115 v širšom centre Bratislavy. V prípade presťahovania ministerstvo ušetrí na desaťročnom nájomnom 7,4 milióna eur oproti nájomným zmluvám na budovy ministerstva podpísaným za minulých vlád.

„Plním záväzok efektívneho a hospodárneho riadenia ministerstva. Celý proces výberu nových priestorov bol maximálne transparentný. Vďaka tomu v porovnaní so zmluvami na budovy ministerstva uzatvorenými za minulých vlád ušetríme milióny eur zo štátneho rozpočtu a pre činnosť ministerstva získame lepšie podmienky. Oslovili sme 12 subjektov, spracovali sme štúdiu uskutočniteľnosti, ktorú nám overil Útvar hodnoty za peniaze a do hodnotiacej komisie sme prizvali aj predstaviteľov nadácie Zastavme korupciu. Som veľmi rada, že ich hodnotenie je pozitívne a ďakujem im za spoluprácu. Od finančnej skupiny nekúpim luxusný byt za výhodnú cenu ako pán Pellegrini, ani nedostanem škatuľu od šampanského, ale radšej vybojujem úspory pre štát,“ vyhlásila vicepremiérka Veronika Remišová.

Do novej budovy MIRRI SR presťahuje zo 7 prenajímaných budov po celej Bratislave všetkých svojich zamestnancov aj zamestnancov Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Vďaka tomu bude ministerstvo šetriť aj nezanedbateľné náklady na cestovanie po Bratislave a zníži svoju uhlíkovú stopu.

„Vláda Petra Pellegriniho podpísala tesne pred voľbami s nadnárodnými poradenskými spoločnosťami zmluvy, podľa ktorých malo len naše ministerstvo zaplatiť za dva roky desiatky miliónov eur za externých poradcov. My robíme maximum práce internými zamestnancami, aby sme zachovali expertízu na strane štátu, a k tomu šetríme oproti minulej vláde ďalšie milióny eur aj na kancelárskych priestoroch ministerstva,“ doplnila ministerka Remišová.

Za uplynulé dva mesiace ide už o druhú výraznú úsporu nákladov pod novým vedením ministerstva. Desiatky miliónov eur rezort ušetrí aj presťahovaním vládneho dátového centra do nových priestorov, čím zároveň výrazne zvýši bezpečnosť a efektivitu prevádzky štátneho IT. Kým vláda Petra Pellegriniho plánovala kúpiť pre dátové centrum ministerstva budovu za takmer 40 miliónov eur, súčasné vedenie ministerstva a podriadenej agentúry NASES po optimalizácii technológii a procesov dokázalo nájsť priestor v existujúcom dátovom centre vo vlastníctve štátu.