Preskočiť na hlavný obsah
Oficiálna stránka SK

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Ministerstvo informatizácie hľadá odborných hodnotiteľov pre hackathony

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR hľadá odborných hodnotiteľov pre témy hackathonov – podujatí, na ktorých budú inovátori, univerzity, odborná komunita hľadať riešenia na IT problémy inštitúcií štátnej a verejnej správy. Hodnotitelia by mali mať minimálne päť rokov praxe v IT a praktické skúsenosti s prácou na projektoch. Prvé kolo na podávanie žiadostí sa uzatvára 28. februára 2022.

Ministerstvo investícií vyhlásilo výzvu na odborných hodnotiteľov z Plánu obnovy a odolnosti. Cieľom je získať odborníkov, ktorí budú hodnotiť návrhy na témy hackathonov. Odborná komunita, akademická obec, IT firmy budú počas hackathonov hľadať inovatívne riešenia na konkrétne problémy prihlásených inštitúcií štátnej a verejnej správy.

Podmienkou zaradenia medzi hodnotiteľov je bezúhonnosť, minimálne 5-ročná prax v IT, skúsenosti s návrhom a implementáciou informačných systémov. Zároveň by mali preukázať prácu na minimálne troch projektov v hodnote 96 000 eur na projekt. Vítané sú skúsenosti s biznis analýzou v štátnej správe alebo vo verejnom sektore, znalosť financovania projektov z fondov EÚ alebo iných finančných mechanizmov a znalosť anglického jazyka.

Výzva na odborných hodnotiteľov je súčasťou projektu ministerstva investícií „Granty so zjednodušenou administratívou Fast Grants – Hackathony“. Cieľom projektu je prostredníctvom hackathonov prinášať inštitúciám štátnej a verejnej správy rýchle, inovatívne a najmä digitálne riešenia, zlepšovať procesy ich fungovania,  vrátane vývoja, testovania a zavedenia daného riešenia do užívania. Vývoj a implementácia víťazných riešení z hackathonov bude podporená z Plánu obnovy a odolnosti do výšky 100 000 eur bez DPH na jedno úspešné riešenie. V rámci projektu je v pláne zorganizovať do roku 2026 až 20 hackathonov. Prvé z tri z nich sa uskutočnia už v tomto roku.

Viac informácií, ako sa zapojiť do výzvy nájdete: https://www.mirri.gov.sk/plan-obnovy/vyzvy-digitalna-ekonomika/vyzva-na-vyber-odbornych-hodnotitelov-c-poo-k17-i6-2022-oh1/index.html.

V prípade otázok môžete kontaktovať: hackathony@mirri.gov.sk.

Financované Európskou úniou NextGenerationEU“ v rámci implementácie Plánu obnovy a odolnosti SR, Komponent 17: Digitálne Slovensko, Investícia č. 6 Granty so zjednodušenou administratívou („Fast grants“) – Hackathony.