Preskočiť na obsah
16. júna 2016

Diskusia k politike súdržnosti EÚ musí stáť na pevných základoch

Podpredseda vlády Peter Pellegrini dnes úvodným príhovorom otvoril Konferenciu o výsledkoch politiky súdržnosti EÚ v Sofii za účasti bulharského premiéra Boyka Borissova, bulharského podpredsedu vlády pre kohéznu politiku Tomislava Doncheva a eurokomisárky Coriny Cretu. Vo svojom vystúpení zhodnotil prínos politiky súdržnosti pre naše regióny, pričom spomenul aj úspešný projekt protipovodňovej ochrany v Bratislave. Efektívnosť a účinnosť tejto politiky by sa mala podľa neho zvýšiť, a to aj vďaka reforme z roku 2013, ktorá priniesla nové prvky.

Kľúčovou zmenou oproti predchádzajúcemu programovému obdobiu je najmä zvýšené zameranie politiky súdržnosti na dosiahnutie merateľných výsledkov“, zdôraznil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu.

Príležitosťou pre ďalšiu diskusiu o smerovaní politiky súdržnosti EÚ bude aj konferencia k politike súdržnosti, ktorá sa uskutoční v rámci sprievodných podujatí SK PRES v septembri 2016 v Bratislave. „Diskusia k politike súdržnosti EÚ musí stáť na pevných základoch, preto sa v nej budeme musieť opierať o získané skúsenosti z hodnotenia predchádzajúceho obdobia, ako aj o hmatateľné výsledky doterajšej implementácie fondov EÚ“, dodal Peter Pellegrini.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim