Preskočiť na obsah
3. októbra 2016

Generálni riaditelia EÚ-28 zodpovední za politiku súdržnosti rokovali v Bratislave

V dňoch 2. – 3. 10. 2016 sa v rámci súčasného predsedníctva SR v Rade EÚ uskutočnilo v Bratislave stretnutie generálnych riaditeľov zodpovedných za politiku súdržnosti z 28 členských krajín EÚ. Cieľom tohto podujatia bolo začať diskusiu o budúcej podobe politiky súdržnosti EÚ po roku 2020. Rokovanie sa sústredilo na témy týkajúce sa využitia nových prvkov reformovanej politiky súdržnosti v jej budúcej architektúre a ďalšieho zjednodušenia mechanizmu implementácie tejto politiky po roku 2020. Ambíciou
SK PRES v oblasti politiky súdržnosti je aj prostredníctvom tohto podujatia stanoviť východiskový rámec pre efektívnejšie využívanie európskych štrukturálnych a investičných fondov v budúcom programovom období.

V rámci rokovania generálnych riaditeľov sa uskutočnilo aj pracovné stretnutie podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, Petra Pellegriniho, s novým šéfom Generálneho riaditeľstva pre regionálnu a mestskú politiku Európskej komisie, pánom Marcom Lemaître. Témami ich spoločnej diskusie bolo urýchlenie a zefektívnenie implementácie európskych štrukturálnych a investičných fondov v programovom období 2014 – 2020, ako aj diskusia o postavení a úlohe politiky súdržnosti EÚ po roku 2020.

Európska komisia Slovensku vyplatila prvé prostriedky v rámci programového obdobia 2014-2020 na základe žiadostí o platbu predložených v polovici septembra v objeme 100 mil EUR. Tieto prostriedky budú slúžiť na preplatenie výdavkov na infraštruktúrne stavebné projekty.

Peter Pellegrini vyjadril poďakovanie na stretnutí s generálnym riaditeľom Marcom Lemaitrom za túto promptnú platbu.

Neformálny obed vicepremiéra Petra Pellegriniho s generálnym riaditeľom Marcom Lemaitrom

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim