Preskočiť na obsah
6. októbra 2016

Na návšteve u najväčších zamestnávateľov na Slovensku

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes absolvoval návštevy u dvoch významných zamestnávateľov a investorov na Slovensku. V rámci dopoludňajšieho programu si bol pozrieť závod Samsung v Galante a jeho novú výrobnú halu. S vedením firmy sa dotkli viacerých tém, z ktorých však zarezonovalo napríklad duálne vzdelávanie. “Ak si má naša krajina udržať záujem spoločností, ktoré sú pre nás značkou a pomáhajú vytvárať moderný imidž krajiny, musíme investovať do vzdelávania našich ľudí. Ďakujem, že vďaka podpore rôznych projektov v oblasti vzdelávania sa na tom podieľate aj vy,” povedal podpredseda vlády počas živej debaty s prezidentom spoločnosti Yoon Soon-om.

Popoludní navštívil vicepremiér bratislavský závod spoločnosti Volkswagen Slovakia, aby si pozrel nové centrum riadenia toku výroby a montážnu halu. Hlavnou témou stretnutia podpredsedu vlády SR a vedenia VW SK bolo využívanie moderných informačných technológií pri výrobe vozidiel. „VW SK patrí medzi priekopníkov v nasadzovaní najmodernejších technológií, digitalizácie a inovatívnych riešení vo výrobných procesoch,” povedal Ralf Sacht, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo VW SK. Na margo tohto Peter Pellegrini priblížil svoju víziu, ako by to na Slovensku mohlo vyzerať v najbližších rokoch: “Naša krajina má veľmi silné IT zázemie a zároveň rozvinutý automobilový priemysel. Bol by som rád, keby sa tieto dve oblasti začali práve u nás, na Slovensku, postupne viac a viac prepájať tak, aby vznikali úplne nové možnosti spolupráce a nové technológie.”

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim