Preskočiť na obsah
28. novembra 2016

Otvorenie žilinského poradenského centra pre eurofondy

Informačno- poradenské centrá (IPC) na Slovensku vytvárajú prepojenú sieť s jasným cieľom: poskytnúť čo najviac dôležitých informácií o tom, ako efektívne čerpať eurofondy. Doposiaľ je zriadených 6 týchto centier. Vyškolení odborní pracovníci vedia dokonca pomôcť aj s konkrétnou prípravou projektov ako- takých, čo pre žiadateľov znamená vyššiu šancu na úspech. Nuž a v konečnom dôsledku najmä prístupnejšie európske financie.

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini slávnostne otvoril v poradí štvrté informačno – poradenské centrum v ďalšom krajskom meste – v Žiline. Od 1. októbra tohto roka je toto centrum v skúšobnej prevádzke a jeho celková oprávnená výška výdavkov (včítane spolufinancovania NSK) naň bude 301 487,20 €.

Zamestnanci žilinského IPC vybavili zatiaľ 5 konzultácií, poskytujú však rôzne typy školení, kurzov, seminárov. Medzi ich ďalšie služby patrí aj organizácia konferencií či odborných sympózií v tejto oblasti.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim