Preskočiť na obsah
9. mája 2016

P. Pellegrini: Ideológia zla a nenávisti využíva moderné formy propagácie

Prejavy fašizmu a xenofóbie sa v súčasnosti objavujú v modernej, sofistikovanej podobe. Uviedol to podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom.

„Nesmieme tolerovať zneužívanie slobody prejavu na internete pre propagáciu foriem fašizmu, rasizmu a xenofóbie. Nemôžeme si zamieňať demokraciu a slobodu s anarchiou a deštrukciou.“

Masovokomunikačné prostriedky a rôzne formy komunikácie dnes majú nepochybne vplyv na formovanie názorov najmä mladej generácie. Tí skôr narodení však majú v živej pamäti zneužívanie slobody, a o to viac si uctievajú neznáme hroby osloboditeľov, partizánov, hrdinov po celom Slovensku.

„Nielen v školách a vo verejných médiách, ale i v našich rodinách si musíme pripomínať historickú pravdu o utrpení a bolesti, ktoré spôsobil fašizmus. Musíme si ctiť najvyššiu hodnotu, to najcennejšie, čo dnes máme – našu slobodu,“ dodal Peter Pellegrini.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim