Preskočiť na obsah
5. septembra 2017

P. Pellegrini je krstným otcom knihy programovania pre deti

Podpredseda vlády Peter Pellegrini sa dnes stal krstným otcom knihy programovania pre deti Scratch Starter. Kniha v týchto dňoch mieri bezplatne do 2500 slovenských základných škôl, aby bola pomôckou pre učiteľov informatiky.

„Do škôl sa postupne dostávajú moderné technológie, ale to samo o sebe nestačí. My musíme podať pomocnú ruku aj samotným pedagógom, ktorí informatiku na školách učia, aby sme z informatiky nespravili nudný predmet, ale aby sme podnietili kreativitu detí a rozvíjali ich logické myslenie zábavnou formou,“ uviedol podpredseda vlády.

Podľa P. Pellegriniho si musíme uvedomiť, že vývoj ide tak rýchlo dopredu, že aj tí najzdatnejší pedagógovia majú čo robiť, aby boli na tepe doby.

Knihu vytvoril tím odborníkov z Learn2Code a P. Pellegrini ju pokrstil klávesami z počítača v Zážitkovom centre vedy Aurelium. Programovacie prostredie Scratch je vhodné už pre deti od približne deviatich rokov. Učia sa pri ňom logicky uvažovať, ale aj rozvíjajú svoju kreativitu, čo sa im v budúcnosti vždy zíde.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim