Preskočiť na obsah
26. júna 2017

Peter Pellegrini odcestoval do Bruselu na 7. Kohézne fórum

Bratislava, 26. 6. 2017 – Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes odletel do Bruselu na 7. Kohézne fórum, na ktorom vystúpi na tému investícií z fondov EÚ aj po roku 2020.

„Na Kohéznom fóre budem presadzovať názor, že budúcnosť kohéznej politiky a štrukturálnych fondov po roku 2020 je aj naďalej kľúčová, pretože každý občan Európskej únie bez ohľadu na to, či žije na slovensko-ukrajinskej hranici alebo niekde v dobre rozvinutom území Nemecka alebo Francúzska, má rovnaké právo na kvalitnú infraštruktúru, na kvalitné životné prostredie, na kvalitný život,“ uviedol Pellegrini.

Kohézne fórum je najvýznamnejšou udalosťou v oblasti európskej politiky súdržnosti. Koná sa každé tri roky a je príležitosťou pre stretnutie zástupcov hospodárskych a sociálnych partnerov, mimovládnych organizácií a akademickej sféry s predstaviteľmi národných a regionálnych vlád a európskych inštitúcií.

P. Pellegrini o ceste do Bruselu na 7. Kohézne fórum (MP4, 1,01 MB).

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim