Preskočiť na obsah
16. novembra 2016

Peter Pellegrini v rebríčku najvplyvnejších inovátorov Európy

Modernizátor a inovátor – aj takéto prívlastky si z Bruselu odnáša Peter Pellegrini, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu. Denník Financial Times, spoločnosť Google, Medzinárodný vyšehradsky fond a nadácia Res Publica ho totiž zaradili do prestížneho rebríčka “New Europe 100 Challengers” pre rok 2016 ako jednu zo stovky osobností z Európy, ktoré sa výnimočným spôsobom zaslúžili o pozitívnu zmenu v regióne.

V TOP 100-vke je v tomto roku Peter Pellegrini ako jediný slovenský politik – v minulom roku sa to podarilo prezidentovi Slovenskej republiky Andrejovi Kiskovi. Tento, v poradí tretí ročník, vicepremiér otváral svojim úvodným prejavom. „Vnímam to ako motiváciu pre moju ďalšiu prácu, pokračovať v mojej vízii – písať nový príbeh Slovenskej republiky. Moderný príbeh o progresívnej krajine, schopnej prilákať talenty a investície,“ povedal. V prejave vysvetlil, že hoci je dôležité rozumieť skutočnej sile digitálnych technológií, ešte dôležitejšie je priniesť prostredníctvom nich pozitívnu a prospešnú zmenu pre spoločnosť. Tým, že poukážeme na ľudí, ktorí tak robia, inšpirujeme nové generácie k tomu, aby samé prichádzali s ďalšími nápadmi a inováciami a pretavovali ich do praxe.

Výber “New Europe 100 Challengers” je zostavený organizátormi na základe verejných nominácií a odporúčaní nominujúcich partnerov v nasledujúcich kategóriách: podnikanie, veda, médiá a kultúra, politika a spoločnosť. Hlavnou myšlienkou vytvorenia zoznamu New Europe 100 je potreba uznania a vyzdvihnutia osobností, ktoré stoja za výnimočnými kreatívnymi a inovatívnymi návrhmi. Podľa organizátorov sa väčšina z takýchto konceptov zrodila v našom regióne a mnoho z ich autorov často podniká aj na globálnej úrovni.

Kompletný rebríček

Foto – zdroj: John Stapels

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim