Preskočiť na obsah
12. decembra 2016

Peter Pellegrini vo Vranove otvoril zrekonštruované multifunkčné ihrisko

12. decembra 2016 Aktualita
Od piatku má Vranov nad Topľou oficiálne otvorené nové multifunkčné ihrisko. Otvoriť ho tam prišiel podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini. Po rokovaní s primátorom mesta, Jánom Raganom, na pôde mestského úradu, nasledovalo oficiálne otvorenie ihriska na námestí Jána Pavla II. pri Základnej škole Lúčna. Rekonštrukcia bola finančne podporená dotáciou z Úradu vlády SR v celkovej výške 40 tisíc eur, ktorej plnenie nadobudne účinnosť v januári 2017. Multifunkčné ihrisko s umelou trávou bolo preto zatiaľ financované z prostriedkov mesta. Základná škola, pre deti ktorej bude ihrisko slúžiť, má viac ako 6 stoviek žiakov, ktorým sa venuje 38 pedagógov. Táto škola sa špecializuje na výučbu nadaných a talentovaných žiakov, otvorené má aj športové triedy so zameraním na futbal a to už od prvého ročníka.

Jej žiaci dosahujú výnimočné výkony aj za hranicami Slovenska, napríklad žiačka Hana Hupcejová reprezentovala našu krajinu v Rusku na Medzinárodnej olympiáde v ruskom jazyku, atlétka Tamara Ivančová zasa prvým miestom, ktoré si priniesla z Medzinárodného atletického turnaja vo Viedni v cezpoľnom behu. Škola udržiava družobné mobility s Poľskom už desať rokov, a taktiež 7 rokov s Ukrajinou. Vďaka týmto kontaktom si žiaci majú možnosť navzájom vymieňať rôzne programy a návštevy.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim