Preskočiť na obsah
1. marca 2017

Podpredseda vlády odcestoval do Poľska

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes popoludní odcestoval na stretnutie krajín V4+4 a Komisie pre politiku územnej súdržnosti a rozpočtu EÚ (COTER), do Varšavy, kde bude rokovať o budúcnosti politiky súdržnosti po roku 2020.

„Už počas slovenského predsedníctva sa mi v Bruseli podarilo prvýkrát oficiálne otvoriť debatu o budúcnosti eurofondov po roku 2020 a záväzok pravidelne diskutovať o tejto téme sa podarilo dostať aj do záverov Rady pre všeobecné záležitosti. Rokovanie s partnermi z krajín V4+4 a predstaviteľmi Komisie pre politiku územnej súdržnosti a rozpočtu EÚ považujem za ďalší krok, ako Slovensku zabezpečiť možnosť čerpať eurofondy aj v ďalších rokoch,“ informoval vicepremiér P. Pellegrini.

Súbežne so stretnutím ministrov krajín V4 a Chorvátska, Slovinska, Rumunska a Bulharska zodpovedných za politiku súdržnosti bude prebiehať rokovanie zástupcovia Komisie pre politiku územnej súdržnosti a rozpočtu EÚ COTER. Po paralelných diskusiách bude nasledovať spoločná schôdza zástupcov V4+4 a COTER zameraná na prezentáciu pozícií a názorov k potenciálnemu smerovaniu politiky súdržnosti po roku 2020.

Vystúpenie vicepremiéra na rokovaní sa očakáva zajtra, vo štvrtok 2. marca v obedných hodinách.

COTER – Komisia pre politiku územnej súdržnosti a rozpočtu EÚ koordinuje činnosť Výboru regiónov v oblastiach: hospodárska, sociálna a územná súdržnosť, štrukturálne fondy, územné plánovanie, mestská politika, bývanie, doprava, makroregióny, územná spolupráca, regionálne štatistiky a ukazovatele.

stretnutie krajín V4+4

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim