Preskočiť na obsah
18. mája 2018

Pracovný program R. Rašiho na 21. mája 2018

Podpredseda vlády Richard Raši v pondelok 21. mája podporí svojou účasťou cyklistické podujatie „Od Tatier k Dunaju na bicykli aj napriek skleróze multiplex“.

Pacienti s týmto ochorením a ich podporovatelia si spoločne už po štvrtýkrát pripomenú Svetový deň sklerózy multiplex a Slovenský národný deň sklerózy multiplex. Od pondelka 21. 5. do soboty 26. 5. prejdú na bicykloch vyše 400 km a navštívia desiatky miest a obcí, aby šírili vieru a nádej pre súčasných i budúcich pacientov, že skleróza multiplex je síce ochorenie nevyliečiteľné, ale pri skorej a vhodnej liečbe sa s ním dá prežiť plnohodnotný život. Samozrejme, s aktívnym pohybom a výbornou náladou.

Do tohto ročníka je zatiaľ prihlásených 20 pacientov a 330 podporovateľov. Zúčastní sa 22 firemných tímov a o hladký priebeh podujatia sa postará 50 podporovateľov.

Program podujatia začína v pondelok o 8:45 tlačovou konferenciou v Hoteli FIS, Štrbské Pleso. Cyklistické podujatie odštartuje o 9:30 spred Hotela FIS.

Cyklisti vrátane R. Rašiho sa zastavia v obci Liptovská Kokava (cca 10:00), Liptovský Mikuláš – Námestie osloboditeľov cca (11:30), Kúpeľná dvorana Kúpele Lúčky (cca 13:30), Dolný Kubín, Mestský úrad, Hviezdoslavovo námestie (cca 15:00) .

Účasť médií je vítaná.

Používaním stránok prevádzkovaných Marian Novota súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

Súhlasim